0

Wiele lat uczyłem “technicznie” a za technikę rozumiałem trenowanie na tzw. centymetr. Miało być po prostu ładnie i wymierzone do milimetra jak pokazywał trener lub jak widziałem u najlepszych na świecie.  Pamiętam jak dzisiaj, kiedy podszedłem po turnieju tańca do znajomego sędziego i zapytałem się:

[Przemek] ” Dlaczego sędziowałeś mnie gorzej niż mojego kolegę, przecież on jest zdecydowanie słabszy ode mnie? [Sędzia] Może i masz rację ale On z partnerką tańczył i nie mogłem wzroku oderwać, byli dynamiczni, bardzo taneczni  i osadzeni w muzyce.

Po latach zrozumiałem, że każde ćwiczenie należy dostosować indywidualnie bo trener czy twój idol jest innego wzrostu, ma dłuższe lub krótsze nogi czy większe biodra więc nauka poprzez emocje daję znacznie ciekawsze i lepsze rezultaty a technika i tak będzie się kształtowała do końca życia 🙂 Pamiętać należy by emocje opierać na charakterystyce danego tańca, mechanice ciała i najważniejsze na timingu.

Zobacz na Magdalenę jakim prostym zabiegiem, można sprowokować by ruch bioder nabrał pełnego kształtu a sylwetka, twarz mówiła; ja tańczę, jestem kobietą i jestem sexy. Zobacz więcej ze szkolenia z Magdą tutaj https://www.youtube.com/watch?v=ZrqbMq3AxIY

Uwaga! Ćwiczenia na biodra i timing oparte są na technice Salsa PowerOn2 (mambo) i będą zupełnie inne dla Salsy On1.
Jeśli masz pytania, napisz, chętnie odpowiem.

Leave a Reply

Contact:

Przemek ‘Captain Salsa’ Wereszczynski
mek@captainsalsa.eu

Dance LLC
ul. 10 Lutego 11
81-366 Gdynia
Poland